| unicalone a întrebat:

Am si eu 3 clasoare de timbre aproape pline(cel maro esti putin mai liber decat celalalte), si m-ar interesa daca au vreo valoare s-au nu.
Cele mai vechi am vazu ca sunt din 1851-1852. Eu nu ma pricep deloc in acest domeniu, timbrele au fost ale unchiului meu.

Cine ma poate ajuta i-as fi foarte recunoscator.Multumesc Anticipat!
http://imageshack.us/g/560/20130111172926.jpg/

1 răspuns:
| thevilake a răspuns:

Sunt foarte valoroase, mai ales ca sunt foarte vechi.Totusi ar fi mai valoroase prin America.Aici in Romania valoarea lor este cel putin injumatatita. Cauta pe internet sau in orasul tau vreun colectionar. Am avut si eu ceva de genul dar nu chiar asa de vechi si mai putine. Am luat 400 lei pe ele.