| RyNn0 a întrebat:

Salut am si eu un caine de 3 luni a facut 3 luni astazi si doctorul a spus ca nu avem voie sa ii facem vaccinu decat la 3 luni si 1 saptamana si acum vomita cu sange nu prea merge nu mananca, iar acum nu pot sa ai fac vaccinul decat dupa ce se face bine ce sa fac sa se faca bine? ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| anadark84 a răspuns:

Dupa simptome pare a avea boala lui Carre (jigodie in termeni populari). Mergi la veterinar si intreaba-l ce medicamente ii poti da. Din cate stiu nu exista tratament pentru boala asta, ci doar medicamente ce amelioreaza simptomele.
Cel mai bun tratament cu care are sanse mari sa scape este sa-l arzi cu un fier incins pe botic deasupra nasului.

3 răspunsuri:
| RyNn0 explică:

Nu mai este nevoie a murit!

| RyNn0 explică:

Mdacrying