| TomyBrave2019 a întrebat:

Am un Chihuahua de 4 ani. In ultimul timp a avut niste probleme. Chestia e ca el face niște crize epileptiforme. A făcut una groaznică, l-am dus la medic, l-a consultat etc, a zis ca RMN se face doar la Budapesta sau analiză de epilepsie la Sibiu și cum e foarte mic am decis, cu sfatul medicului, să-l lăsăm în pace dacă nu mai face crize. (Puteți citi una din ultimele mele întrebari, am scris mai multe detalii acolo).
În fine, au trecut niște săptămâni de atunci (a făcut-o după Anul Nou) și a început să se uite pe jos, ca și cum ar fi amețit sau nu ar vedea. Stă, se uită, ca si cum s-ar mișca ceva pe jos, faza e că se uită si pe sus, ca si cum ar fi ceva pe tavan.
Întrebarea mea e, după cum se știe că câinii văd chestii pe care nu le vedem noi, ar PUTEA exista ceva, o energie sau ceva pe care să o simtă? Nu o luați ca o întrebare de nebuni, chiar nu știu ce să fac și e prea mic să îi facă nu știu ce pe creier. Sau putea să i se fi dereglat ceva de la acea criză puternică? Crize nu a mai făcut, dar are starea asta ciudată frecvent. Vă rog nu vorbiți urât, doar întreb, nu am cu cine mă consulta. Aș vrea orice dar să nu fie el bolnav. Poate să i se agraveze?
Mersi. sad

4 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Nu stiu din ce oras esti, dar cauta pe google,, rmn veterinar" si vei gasi mai multe clinici in diferite orase, posibil sa fie unul pe aproape. https://www.google.com/......ament/amp/

| TomyBrave2019 explică (pentru oz_1736):

Și ar merge la un câine mic? S-ar vedea ceva?

| oz_1736 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Normal ca merge. Pe bani se face orice

| TomyBrave2019 explică (pentru oz_1736):

Nu asta întrebam, adica, doctorii au spus ca daca e câine mic nu se poate vedea bine si e posibil să nu meargă analiza.