| Dumitrache_Carmen_1993 a întrebat:

Am un pitbull corcit cu amstaff si are aprox 8 luni.are facuta deparazitarea interna si externa, dar nu are niciun vaccin.de doua zile si simte rau,slabit,fara putere,nu are chef de nimic, nu mananca nimic. L-am dus la un veterinar si a sp k din cauza ca nu are vaccinurile facute nu a avut imunitate si a luat o viroza puternica. I-a facut 7 injectii in tot corpul intr-o singura zi si mai trebuie sa-l duc la inca doua sedinte pentru injectii(nu stiu daca tot 7 sau mai putine) vreau sa stiu daca va trai imi pare f rau este o parte din noi si nu vreau sa ma gandesc ca-l voi pierde

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Nu avem de unde sa stii daca va trai sau nu depinde el, de sistemul sau imunitar cat de bine functioneza in combinatie cu tratamentul. Tot ce poti sa faci e sa il duci la tratament si sa speri ca se va face bine.
Eu sper ca se va face bine si imi doresc sa se faca bine, dar acum totul depinde de el si de tratament.

2 răspunsuri:
| GeaLuana a răspuns:

Se numeste parvoviroza. Si se trateaza foarte greu, daca nu ai un medic bun poti sa iti iei adio de la el.
Nu trebuie injectii, trebuie perfuzii asa au scapat multi caini.
Take care.

| Beevalley_Rebecca_1998 a răspuns:

E greu de spus. Mai bine ii faci injectiile si vei vedea ce va urma. Sa speram ca nu va pati nimic.