| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Am un prieten care are un soarece in casa mic si nu isi face nevoile in casa are gaura(unde sa iasa si sa intre)... Vreau sa stiu daca este bine ce face (sa il tina in casa) vreau mai multe motive pro si contra iar apoi voi ce ati face lati ucide sau lati lasa asa?
Mersi anticipat

1 răspuns:
| Lands0fMancunia a răspuns:

Soarecii sunt purtatori de microbi si boli. Ai auzit de ciuma neagra? Din cauza rozatoarelor ca el au murit atatia oameni. Trage tu concluziile. Daca ii plac asa de mult rozatoarele, atunci sa mearga la un petshop sa isi cumpere un hamster sau un porcusor de guineea.