| Rambo112 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un caine de talie mare da nu stiu ce rasa sa aleg...as vrea un caine ascultator dar si agresiv la nevoie, sa fie familist(sa se inteleaga bine atat cu copii cat si cu batranii).Nu vreau sa aud de ciobanesti sau de rotwiler. Cine stie o rasa de caini de talie mare sau medie este rugat sa posteze numele rasei respective.Va multumesc pentru intelegere, sper ca nu cer prea mult

Răspuns Câştigător
| Nitunitu a răspuns:

De acord cu tine, dar sa il ia cat de mic se poate pentru a il invata cu el.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Labrador. Nu e prea agresiv dar bun de paza. Este caine de familie bun prieten cu copiii si cu toti din familie. Nu e pentru bloc, are energie, trebuie plimbat chiar daca ai curte, f inteligent. Restul depinde cum il inveti. Sa nu-l iei mai mic si nici mai mare de 8-12 sapt. Informeaza-te despre educatia lui inainte de a creste.

| okays a răspuns:

Nu-ti cumpara. Adopta! Mai bine te duci la un adapost si vezi ce iti place. Poti sa il dresezi

| Nitunitu a răspuns (pentru okays):

De acord cu tine, dar sa il ia cat de mic se poate pentru a il invata cu el.

| Rambo112 explică:

Eu as vrea un câine mai agresiv gen pitbul dar sa fie mai mare