| de2ed a întrebat:

Salut.As vrea sa-mi iau un caine si am nevoie de ajutor.Eu stau la casa cu o curte destul de mare dar as vrea un caine sa-l tin in casa.Sa nu ii cada parul prea mult si sa fie usor de dresat, adica sa pot sa-l invat sa nu isi faca nevoile in casa. Daca se poate sa fie de talie mica sau medie.Ce rasa imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Nayuky a răspuns:

Yorkie.Sunt foarte adorabili dar au nevoie de multa atentie deoarece sunt foarte atasati de stapan si nu suporta frigul deci vor avea nevoie de o haina de iarna si o pelesina de ploaie
si daca vrei de talie medie. Golden reetriver sau shiba inu^.^^.^Bafta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yorkshire Terrier, e ideal
Am si eu unul.

| puffiy a răspuns:

Si-tzu, am unul si e foarte dragut. nu lasa par si e foarte jucaus si vesel. sunt si foarte destepti, raspund la dresaj.