| Giulietta1 a întrebat:

Azi am gasit un pui de pisica care are inca ochii lipiti.O hranesc cu lapte.Ce credeti:va supravetui?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Nu-l hrani cu lapte simplu ca face viermisori si se strica si la stomac. Dai lapte amestecat cu galbenus de ou, dar sa fie proaspat de fiecare data. Trebuie hranit din 3 in 3ore.
Pentru as face nevoile trebuie sters la fund cu un servetel sau o carpa umeda, mama lor ii stimuleaza sa-si faca nevoile lingandu-i, asa ca tu trebuie sa o inlocuiesti.
Pune-i in cucusul lui ceva de plus ca sa creada ca e mama lui, asa se va simti in siguranta.
La 6 saptamani mergi cu el la veterinar.

6 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Probabil va supravietui. In orice caz, frumos gest ai facut, tin sa te felicit pentru asta.

| nice67 a răspuns:

Gestul tau frumos nu cred sa aiba un final urat. happy Hraneste-l doar cu lapte, dai de 2-3x/zi si n-are ce sa pateasca.

| Pisicanazdravana a răspuns:

Bunahappy
Da, va supravietui cu siguranta pentru ca puii de obicei sunt cu ochii inchisi. Incearca sa o hranesti, sa o iubesti cat mai mult si sa ai mereu grija de ea fiindca dupa nu vei mai avea nici un semn de intrebare ca i se va mai intampla ceva.

| OdetteSs0000 a răspuns:

Va supravietui fiinda asa au puii de pisici ochii cand sunt mici

| Giulietta1 explică (pentru OdetteSs0000):

Da stiu, dar fara laptele de la mama are sanse mici de supravietuire si nu stiu ce ar trebui sa ii dau ca sa semene culaptele matern.

| OdetteSs0000 a răspuns (pentru Giulietta1):

Pai incearca sa-i dai lappte de vaca sau de altceva si se va obisnui bag-o cu botl