| adrianaflorentina a întrebat:

Cum se hranesc puii de pisica?

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Da cum a spus si luu2000 mancare de aia la conserva sau la plic.
Si eu am avut si mananca foarte bine.
Incearca sa le dai si lapte Il gasesti la pet-shop dala special sau poti sa le dai lapte praf.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au doua luni trebuie sa le dai bobitele inmuiate in apa sau lapte si sa fie bobite de juniori, cel mai bine ar fi sa fie de la Royal sau Purina, nu le da Whiskas e facuta din resturi de carne ( gheare, zgarciuri ) si au multi coloranti. O mancare sanatoasa este maro. Cea de la purina e un pic mai scumpa ( poti sa o iei vrac ) dar macar e sanatoasa si nu o sa ai probleme cu ei. In plus nimeni nu o sa fie satul din mancat porcarii deci economia facuta v-a disparea mancand mai mult pana se va satura.
Exista si mancare umeda dar " A se face diferenta intre" Hrana pentru pisici de pui" si "Hrana pentru pisici cu pui", prima contine 95% carne de pui pe cand a 2-a doar 3% " iti recomand gourmet purina dar sa fi atenta la ambalaj pentru ca nu toate sunt cu " de ".

| Sup3rN0va a răspuns:

Cum i hranesc maicasa sau tu?

| adrianaflorentina explică (pentru Sup3rN0va):

Eu i hranesc au doua luni.

| Sup3rN0va a răspuns (pentru adrianaflorentina):

Da cum a spus si luu2000 mancare de aia la conserva sau la plic.
Si eu am avut si mananca foarte bine.
Incearca sa le dai si lapte Il gasesti la pet-shop dala special sau poti sa le dai lapte praf.

| lovelolipop a răspuns:

Ce rasa sunt?

| Luu2000 a răspuns:

Le dai mancar de juniori si bobite de rontait foarte mici.trebuie sa ai grija si cat de mult ii pui pentru ca ar putea vomita la un exces de mancare. funda?