| danyskete a întrebat:

Ce rase de caini se cauta? Intreb deoarece doresc sa cumpar o femela de talie mica si relativ usor de intretinut. Pun intrebarea pentru ca la o eventuala imperechere cu un caine din rasa ei sa nu raman cu puii, ci sa ii pot vinde puii usor.
Idei, ceva?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yorkshire Terrier
E cea mai mica rasa, dupa chihuahua, si face parte din categoria mini toy sau toy ( adica foarte mic )
Am si eu unul, si nu e asa de greu de intretinut, este forte jucaus si prietenos.
Sper ca te-am ajutat happy
P.S. e catel de ´´FITZE´´ deci ai ¨grija¨ cu el (daca iti cumperi unul)

| DarkAngel98 a răspuns:

Eu zic un Beagle. Am unul si e super usor de intretinut si nu lasa mult par in casa. Puii de catei se vand usor indiferent de rasa. Dar daca vrei sa il dresezi trebuie sa il iei de mic si sa te joci cu el cu mingea si sa il inveti sa stea jos cand ii zici sezi si toate alea.

| Mariya5 a răspuns:

La orice rasa vei gasi la cine sa vinzi puii:). Poate cel mai cautat e http://www.animale.ro/caini/yorkshire-terrier.De obicei au vedetele.

| asdfghevere a răspuns:

Incearca bichon. e usor de intretinut, jucaus si e foarte cautat de oameni. exista mai multe rase de bichon : frise, maltez etc.