| Balicescu_Alex_1997 a întrebat:

Salut,cum se comportă motanul tău după castrare? Al meu parca a început sa muste cu forță când se joacă și încă mai ridică coadă sa dea cu spray asta la o lună de castrare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Normal, ca si inainte.
Singura diferenta este ca nu va suporta sa-l atingi la operatie.
O pisica musca numai cand este iritata si nevoasa, de aia te musca tare, fiindca o iriti si nu are chefd e joaca sau de chinuitul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pisica mea după castrare a devenit cea mai blândă ființă, dar eu drept nu cred că a apucat sa îți dezvolte instinctele.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Salut! Este nevoie de cateva saptamani bune pana ca toti hormonii sa "paraseasca" organismul motanului, asadar semnele acestea sunt relativ normale.

Uite mai multe detalii aici: https://www.veterinarladomiciliu.ro/motan-in-calduri-dupa-castrare/