| SomeOneVIp a întrebat:

Salut,nu stiti,dintre puterea unui Malamut de Alaska,rasa pura si un Ciobanesc German,rasa pura si el,care ar fi mai bun? Adica,Malamutul este mai mare,trage saniile iarna,rezista la temperaturi mici! Cand Ciobanescul German,are o viteza mai mare, nu stiu daca are si Malamutul la fel.

1 răspuns:
| JessicaCoco a răspuns:

Eu iti recomand sa nu-ti iei ciobanesc german deoarece multi prieteni de-ai mei si-au luat rasa asta si cunosc cazuri in care de la o anumita varsta ei au paralizat sau a fost foarte senibili la boli. Asa ca mai bine ti-ai lua Malamutul, ciobanestii germani sunt sensibili