| EddyWolf a întrebat:

Salut stie cineva pe unde se gasesc varcolaci in romania (daca sunt)?

38 răspunsuri:
| Veterinar a răspuns:

rolling on the floor) laughing) rolling on the floor)
Copilas cati ani ai?
NU exista varcolaci, fantome, stafii, moroi, strigoi etc.
Poate sunt in Transilvania rolling on the floor (glumeam).

| symy_1713 a răspuns:

Ce-ai copilu' tie rau?

| symy_1713 a răspuns:

Daca noi suntem inapti, tu suferi de vreo boala pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza, ceva rolling on the floor))?

| MenInShadow a răspuns:

Bai, la intrebari de genu "exista fantome" sau ceva de genu zic "lumea zice ca nu exista dar asta nu s-a demostrat incawinking" dar intrebarea ta chiar e stupida! Varcolacii nu exista frate, mai citeste putin si tu, nu-ti zic sa nu ai vise cu d'astea, dar traieste putin in realitate... varcolaci? e ridicol... mai zici ca sunt si in Romaniastraight face

| SnicK a răspuns:

Cei cu tine ma

| UNfriendLY a răspuns:

Idiotule

| paul21 a răspuns:

Salut!
Ii poti gasi in Casa Groazei din Bran sau in Trenuletele Groazei din parcurile de distractii. happy
Numai bine!

| Șosețică a răspuns:

In ori ce caz NU la peles :]

| gigel68 a răspuns:

Nu ai cum sa ii gasesti. daca prezinti interes au sa te gaseasca ei pe tine.
de ce intrebi? ce te intereseaza? poate te pot ajuta

| gigel68 a răspuns:

@BigBadWolf, fii serios... eu nu am fost in nici o tabara. prin urmare nu este posibil sa ma fi vazut. cainii aia care cauta de mancare prin padure nu sunt varcolaci.

| Fluffinator a răspuns:

La tine in pod si in beci. Si sub pat si in dulap.

Noapte buna.

| RainbowAndra a răspuns:

Revino cu picioarele pe pamant. Nu exista, desi ar fi fain sa existe varcolaci si tot felul de creaturi miticewinking.

| chibiusa a răspuns:

Da, mai exista

| MoonLight a răspuns:

Nu (mai) exista asa ceva.

| Catalinxxxx a răspuns:

In Transilvania se gaseau inainte asa se zice acum nu mai cred...

| Metin2zM a răspuns:

Da exista! Dar te sfatuiesc sa nu faci asta. Trebuie sa ai curaj, varcolacii ii poti gasi in cimitire, paduri, dar cel mai mult in Transilvania sau daca preferi poti ademeni un varcolac la tine. Dă un mesaj pe privat si am sa-ti zic mai multe. Exista varcolaci ca am vazut cu ochii mei cand eram in tabara.

| Metin2zM a răspuns:

@gigel68 ce faci? strici tot! vroiam sa-mi bat joc de eddywolf! of Doamne.

| Metin2zM a răspuns:

@gigel68 eu ma refeream ca m-a muscat un varcolac! Si acum si eu sunt varcolac. EddyWolf vezi ca am sa vin si am sa te pap muahahahhahahahah! Hoooooooooowl. Vezi ca sunt in spatele tau! Eu cu gigel68 te vom vana si te vom manca! muahahahahahahahahaah. Salut EddyWolf! happy

| eddy123321 a răspuns:

La palatu parlamentuluilaughing

| Kaℓi a răspuns:

Omg... e din ce in ce mai rau sad

| Чернобыль a răspuns:

Mai terminati fratilor!
Nu stiti decat sa radeti! Nu e amuzant deloc, si mie imi plac varcolacii!
Rusine celor care isi bat joc de oameni si rad de ei!

| BubblesDoubleS a răspuns:

Mai intai intreaba daca exsista happy.

| DarkShina5566 a răspuns:

Si mie imi plac astfel de povesti,legende dar nu exista. Poate la noi in tara nu poate undeva in lumea asta exista, de ce nu? Mi-ar placea sa existe, sincer love struck dar...nu prea cred

| mOBSCENE a răspuns:

Sunt doar legende si superstitii, cei ce se proclama a fi varcolaci sufera de boli fizice sau/si psihicehappy

Legendele despre oameni-lupi dainuie inca de pe vremea Greciei antice, cand zeul Lykaon a fost transformat in lup de Zeus, dandu-i sa manance carne de om. De atunci, legenda s-a raspandit peste tot in lume.
In Evul Mediu, atacurile dese ale lupilor asupra oamenilor au facut numai sa puna paie pe foc, alimentand povestile supranaturale. In plus, mai existau si povestile scandinavilor despre "Beserkers" ("cei care se imbracau in piele de urs") si despre "Ulfheobar" ("cei care se imbracau in piele de lup"). Erau luptatori care, pesemne, primeau caracteristicile animalului a carui piele o purtau, fiind posedati de o ferocitate sora cu nebunia.
Primul om care a declarat in mod oficial ca ar fi varcolac este germanul Stubbe Peeter care, in 1589, a omorat si a mancat 25 de oameni, inclusiv pe propriul fiu. Barbatul a insistat ca este om-lup si ca ar fi semnat cu sange un pact cu Satana.
Totusi, exista si o manifestare medicala, licantropia, caracterizata prin convingerea bolnavului ca este lup. (sursa: site-ul ProTv)

| YuriBoyka a răspuns:

Urasc varcolacii pentru ca imi plac vampiriidevilVampirii si varcolaci nu s-au inteles niciodata.

| Wizard33x a răspuns:

De ce ii cauti?laughing

| EddyWolf explică:

Aceste creaturi mi-au placut din totdeauna si am auzit ca ar mai exista inca in anumite zone ale romaniei si as vrea sa stiu pe unde

| EddyWolf explică:

Le cunosc istoria si toate cele dar as vrea sa aflu daca mai exista

| EddyWolf explică:

Pt cei ce afla acum VAMPIRII si VARCOLACII si toate povestile cu ei isi au originile in Romania chiar si in filmu ala Twilight si altele deci daca ar exista ar fi in tara noastra draga.