| Robieski a întrebat:

Stiti de ce se pun la fazani pe cioc niste chesti?

4 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Sunt ochelari si se folosesc pentru a diminua agresivitatea,(altfel se bat si-si smulg penele aproape tot timpul). Respecte

| ßσьσсєℓα a răspuns:

Se pun, deoarece nu vor (cei care le pun chestiile) sa vadă oamenii (fazanii sa nu vada), fiind că se sperie și fug și sunt greu de prins. Fundă?

| Narcys21 a răspuns:

Nu stiu

| gabytza2013 a răspuns:

Sunt niste ochelari sau ciocuri false si ajuta la evitarea fenomenului de canibalism adica se ciugulesc intre ei pana dau de sange. ochelari nu permit fazanilor sa vada inainte.vad numai lateral.