| VizireanuMihai a întrebat:

Salut sunt disperat! Sunt un columbofil începător și am observat că porumbeii au fecalele destul de apoase cu verde și Alb. Este de menționat faptul că porumbei beau și mănâncă fără probleme și sunt foarte activi când le dau drumul. Le am administrat pastile și fecalele la majoritatea au revenit la normal.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ceva din hrana lor este contaminata cu chimicale sau mucegaiuri, de aceea fac diaree.
Schimba-le hrana, dar continua sa le dai medicatie ca sa-si repare burtica si sa scape de diaree.

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Vezi ca este site sau grup Facebook pentru columbofili!

| Seijūrō a răspuns:

Salut.
Fecalele apoase cu nuanțe verzi și albe pot indica o problemă de sănătate la porumbei. Cauzele posibile pot include infecții bacteriene sau parazitare, probleme digestive sau alimentare, sau chiar stres.Ai putea merge la un veterinar îți va da un diagnostic mai detaliat, iarăși un aspect important e că zona porumbeilor sa fie curată.