| alessiacris14 a întrebat:

am o catea din rasa ciobanesc german in varsta de doi ani si a fost montata cum imi pot da seama daca este gestanta .....multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Te gandesti cand a fost montata, daca a trecut de 2 luni atunci inseamna ca nu e gestanta, daca nu, normal ar trebui sa aiba burta, daca este in ultimul trimestru ar trebui sa aiba si tatele lasate. Cel mai simplu ar fi sa mergi la un vet sa-i faca o ecografie si-ti va spune sigur.

5 răspunsuri:
| BombonikThaa a răspuns:

Daca nu ii mai curge sange, sau e trista, si nu vrea sa manance atunci poate fi gravida catelusa. Dar ti-as recomanda sa mai astepti putin timp vreo o saptamana asa, si sa apesi usor pe burta catelusei. Daca e tare la apasare, are pui care cresc in ea.

| RedNose a răspuns (pentru BombonikThaa):

Doamneee...ce raspunslaughing

| BombonikThaa a răspuns (pentru RedNose):

Nu mi se pare nimic amuzant dar ma rog...happy

| RedNose a răspuns (pentru BombonikThaa):

Deci,iti spun de ce e amuzant:
-sange ii curge doar cand e in perioada de calduri maxim 3 saptamani
-nu are nici o treaba mancarea cu gestatia, din contra, mananca mai mult
-cand pui mana pe burta e tare si dupa ce mananca
mai bine nu mai dai sfaturi.

| BombonikThaa a răspuns (pentru RedNose):

Ok cum spui tuhappy