| anonim_4396 a întrebat:

Am o catelusa Amstaff de 1 an si e foarte cuminte,se joaca cu toata lumea pe afara,ii linge,sta in brate la ei. Nici macar la straini nu latra...din contra, se joaca cu ei...Ar exista vreo metoda s-o fac mai rea?

5 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Tine-o departe de cei pe care-i cunoaste, nu o alinta prea mult si incearca sa aduci un caine care sa fie rau sa sara la ea si vezi cum reactioneaza.

| doglover23 a răspuns:

Eu m.as bucura daca as avea un caine bland. Nu sunt de acord cu aceasta practica, dar ii poti taia coada.

| barbux a răspuns:

Alte pareri? big grin

| Raal a răspuns:

Buna! Si eu am un caine si de mic l-am invatat sa fie mai rau, sa nu stea la oricine. Cand ma jucam cu el incercam sa-l enervez dandu-i peste bot (nu tare) si am reusit. Sper sa mearga si la catelusa ta si sper ca te-am ajutat.

| Raal a răspuns:

Buna! Am si eu un catel si de mic l-am invatat sa fie rau. Cand ma jucam cu el incercam sa-l enervez dandu-i peste bot (nu tare). Sper ca ti-am fost de folos si daca nu sper sa rezolvi cu catelusa. Mult succes!