| DeeaD1 a întrebat:

Am si eu o problema cu papagalul meu.Il am de 4 zile si inca nu s-a acomodat(cand ma apropii de colivie fuge sau zboara).Am vorbit si cu colegele mele si ele au avut papagali si s-au acomodat foarte foarte repede in sensul ca au putut sa il scoata din colivie,sa il tina pe deget etc.Ce se intampla cu papagalul meu, de ce e diferit?

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Pentru ca papagalul tau nu a avut atat de mult contact cu oamenii cum au avut papagalii colegelor tale. mai lasa l in pace ceva saptamani, sa se obisnuiasca cu prezenta ta in camera si cu colivia si respectiv mancarea. apoi ii poti da drumul prin camera, fara sa l stresezi. intr un final va veni el la tine dar nu il grabi...

2 răspunsuri:
| LOLA33 a răspuns:

Poti sa.l dresezi prin mancare deoarece daca lui ii este foame va veni la tine sigur. Dar la inceput baga mana cu bobitele in cusca si vezi daca vine la tine si dupa un timp vei observa ca daca ii este foame si este dat drumu va veni la tine sa.i dai sa manance. Sa ma anunti daca a dat roade sfatul meu, deoarece eu asa mi.am dresat papagalii. Bafta!

| LOLA33 a răspuns:

Apropo cel putin 2 saptamani ii ia papagalului sa se acomodeze cu noua casa