| iAMVi a întrebat:

am un acvariu, ce-mi mai trebuie ca sa-l bag in functiune?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Aerator in primul rand ca sa oxigenezi apa. Pe urma vezi tu ce bagi in el, de obicei plante si vietuitoare acvatice. In rest daca vrei tu niste chestii colorate pe acolo poti baga de design. Bafta

| iAMVi explică:

laughing) nu stiam

| Black13LoL a răspuns:

Ai nevoie de o pompa pentru aer ca pestii sa poata trai. Si cam atat, a da si ai nevoie si de pesti.

| iAMVi explică (pentru Black13LoL):

Doar atat?

| Black13LoL a răspuns (pentru iAMVi):

Si poti sa confectionezi tu o barcuta din lemn sau niste pietricele mici (sa fie curate) ca sa fie un mediu prielnic. De asemenea trebuie sa schimbi apa regulat (odata la cateva zile ceva gen). Si acea pompa si gata.

| Friday13 a răspuns:

Iti trebuie : incalzitor, pompa de aer, filtru, locuri pe unde pot sa se ascunda pestii, poti face tu din diverse obiecte, un fel de substrat, poti gasi la magazinul de animale, decor (daca vrei, dar sa fie cat mai "natural" pentru pesti), si termometru (daca vrei sa stii temperaura apei)