| Nielsplayer a întrebat:

am un calculator cu un virus in chineza si am incercat sa il dezinstalez si am reusit peste cateva zile iar a luat virusul ala cum scap de el va roog fara reinstalare windows

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Dunte in start>run>scrie msconfig>services>bifeaza hide all Microsoft services>dezbifeaza din lista toate programele care nu le conosti.
Du-te la startup>dezbifeaza si acolo.
Instaleaza un antivirus.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cd bootab-ile cu mai multi antivirusi live. Kaspersky live, AVG live etc. Setezi din bios ca la pornire sa boot-eze din cd si scanezi cu acele cd-uri cu antivirusi live. Uite unul care cred ca o sa iti elimine virusul.

http://support.kaspersky.com/us/viruses/rescuedisk

| MistretulPufos a răspuns:

Pe Linux nu poti lua virusi laughing

| doctorandus a răspuns (pentru MistretulPufos):

Ba da, poti, se numesc rootkituri.

| MistretulPufos a răspuns (pentru doctorandus):

Shh, nu trebuie sa stie nimeni

| ImFrank a răspuns:

Instaliaza-ti o aplicatie care sa te scape de acel virus ( cauta pe google acele aplicatii)