| David2456774236785325785324 a întrebat:

Salut TPU. As vrea sa îmi cumpăr un papagal agapornis. Eu mai am un perus mai bătrân care este agresiv. As vrea sa știu dacă as putea sa iau un singur agapornis și dacă sar simți ok dacă las pune separat lângă perus.
Eu merg la școală si As putea sa petrec o ora sau doua cu el pe zi sau poate mai mult
Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Păsările se înțeleg bine între ele dar încearcă îl ții mai la distanță de peruș prima data pana se obișnuiește!

2 răspunsuri:
| meli120 a răspuns:

Salut.
Nu este indicat deloc sa il lasi langa perus, mai ales la nesupravegheat.
In cazul meu, perusul a fost muscat destul de rau de agapornis. Nici macar nu au stat asa mult nesupravegheati.
Iti recomand sa cumperi doua colivii si sa le pui relativ aproape unele de altele.
Perusul si agapornisul au ajuns sa se pupe printre gratii cand am lipit colivile.
Ai grija cu agapornisul, sa stii ca nu prea ii convine sa stea in colivie, iar daca evadeaza te ciupeste destul de rau. Perusul o fi el agresiv, dar nu se compara cu un agapornis.

| David2456774236785325785324 explică (pentru meli120):

Am zis ca am doua cuști separate și eram curios dacă e ok sa ii pun unul lângă altul