| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Ce rasa de caine imi recomandati? As vrea un caine frumos ai bun pentru familie dar si pentru paza si protectie. Inafara de ciobanesc german Funda

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Rottweiler, se potriveste la toate descrierile tale.

| Super2016 a răspuns (pentru Adry05):

Cand am citit intrebarea exact la rottweiler ma gandeam laughing)

3 răspunsuri:
| Adbbmsh a răspuns:

Recomand cu caldura Amstaff-ul. Detin un mascul de 2 ani si il iubesc ca pe copilul meu, este afectuos si iubitor cu familia, dar daca cineva strain se apropie de gospodaria mea, crede-ma ca nu mai are tupeu nici sa se uite peste gard. laughing

| IoanaC1999 a răspuns:

Doberman sau kangal(acesta poate ucide un urs si chiar un leu) Sunt foarte afectuosi cu cei mici si niste câini de paza deosebiti. Eu am ciobănesc german si il iubesc enorm, este un caine foarte inteligent, ascultător, jucăus, putin gelos, cauta iubire si numai zic cat de rau devine daca cineva încearcă sa ma lovească sau măcar sa ma bruscheze si sa tipe la mine. Eu iti recomand si ciobanescul. Sper ca te-a ajutat răspunsul meu.