| VioConstantin a întrebat:

De ce nu imi creste broscuta testoasa? o am de aproximativ o luna, ii dau mancare aproape in fiecare zi(viermisori) pe care ii mananca. dar nu creste(parca ar fi viermi light)

Răspuns Câştigător
| Cornel320 a răspuns:

Am avut si broaste testoase.Ele cresc greu si dese ori nu observi.Stai linistit ea creste chiar daca nu vezi

P.S
Eu am avut 7 intr-un acvariu de 120x40x70 cm si cand nu am putut sa le mai tin erau mai mari ca palma.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Shukacu a răspuns:

Eu zic sa fi mai serios cu testoasa ta.Dai si alte mancaruri..de la pet-shop ce a spus si Maditau. Si intr-o luna nu creste deloc testoasele cresc greu...de aia traiesc atat de mult.
Oferai un loc spatios, si o insula neaparat si apa mai mare decat i-a sa se poata baga cu totu.

| MaDiTau a răspuns:

...Ar trebui sa ii faci un meniu mai complet...ai putea sai ii dai inima de vita, pestisori uscati din petsho chiar cruzi dar cred ca ar trebui eviscerati.salata daca mananca, carne de pui, poate ai putea sa iti cumperi un acvariu mai mare..nu toate broscutele cresc la fel de repede oricum mult succes!