| Iuhas_Octavian_1977 a întrebat:

Cat rezista o broscuta testoasa de aproximativ un an fara apa si mancare?

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Personal NU as face acest experiment!

Cam 1-2 saptamani.

Cum te-ai desscurca TU in astfel de conditii! In 7 zile vei avea halucinatii si in maxim 9-10 in functie de umiditate ai fi mort!

Conservarea energiei e altfel la reptile decat la mamifere! Unele pot sa intre in hibernare indusa si cativa ani!

Dar deja intru in prea multe detalii.

Mai depinde de specie!

| slenderica a răspuns:

Foarte mult. eu am gasit-o pe a mea dupa vreo 3 saptamani prin casa si nu avea nimic.

| Iuhas_Octavian_1977 explică (pentru slenderica):

Cati ani avea a ta?

| slenderica a răspuns (pentru Iuhas_Octavian_1977):

Hmm, intre 1 si 4. nu sunt sigur.

| Adinutzaa_Ady_1997 a răspuns:

Vreo 5-6 zile happy

Fundă? happy

| Adinutzaa_Ady_1997 a răspuns:

5-6 zile happy

| Paul_Dist_1979 a răspuns:

Pai o broasca poate ramane foarte mult fara apa si mancare, dar daca e in jur de un an, poate rezista si pana la 2-3 saptamani happy