| PяĬɔhĬηĐεℓ a întrebat:

De ceva vreme ma gandesc sa-mi iau un skateboard.Am aflat de curand si de pennyboard.
1.Ce imi recomandati, un pennyboard sau un skateboard?
2.De ce?
P.S.:Sunt incepator, nu stiu sa ma dau cu placa dar cred ca n-ar fi o problema daca mi-as lua un pennyboard(mi s-a zis ca e mai greu de manevrat datorita lungimii mici ). Invat eu big grin

Răspuns Câştigător
| AKARA0 a răspuns:

Skateboard, clar man.
Pennyboard-ul e foarte greu de manevrat, Mai este si de plastic si se poate rupe repede.
eu ti-as recomanda unul mai mititel sa inveti cateva trucuri si apoi dupa ce prinzi experienta vei ajunge sa faci si trucuri mai complexe.