| DeniiDenii a întrebat:

Salut,TPU! M-ati putea ajuta cu ceva? O sa imi cumpar un bichon maltez de curand si as vrea sa stiu daca latra des.Fiindca tatalui meu nu ii prea place sa latre mult asa ca vreau sa stiu daca e bine sa imi iau.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cand ii este foame are viteza de 45 latraturi pe minut. Daca vede o pisica, se dubleaza.

3 răspunsuri:
| Dodgge a răspuns:

Cainii comunica prin latrat, daca tatal tau nu suporta mai bine renunta de acum.Sau daca preferi un caine care nu latra poti cumpara un Husky... el doar urla precum un lup.

| Naomi_Nao_1997 a răspuns:

Buna, bichonii sunt caini ca toti ceilalti, fii sigura ca va latra.

| MarianMatache a răspuns:

Adreseaza intrebarea caniselor care cresc aceasta rasa. Ele iti pot furniza cel mai corect raspuns in privinta temperamentului rasei bichon maltese : www.absolutely-yours.eu
www.lorasmaltese.ro
www.bichonmaltese.weebly.com