| Anonimxd a întrebat:

Pisica mea a plecat de acasa in urma cu 2 zile(17/4/2012) si nu s-a mai intors. Avea 8 luni si ma gandesc ca poate o fi fost in calduri.Nu am mai lasat-o afara pana acum(locuiesc in apartaent). So mai intoarce? Va rog sa raspunde-ti, am plans toata ziua, o aveam de cand era mica si tineam foarte mult la ea.

Răspuns Câştigător
| WannaMore a răspuns:

Si eu am o pisica, stau la casa si ea are 5 luni.Doar ca, de cateva saptamani, dadea semne de "nebunie":sarea pat-birou-fereastra-sifonier si mai si maraia. A fost horror! Doar ca, la inceputul vacantei, i-am amenajat un culcus afara si acum e foarte happy, pleaca la distante mari(ii cam plac motanii laughing.)si apoi, cand i se face foame, se intoarce si trezeste toata casa cu mieunatul ei, care ne anunta ca vrea sa-i ducem mancare afara la ea. Pisicile au un simt deosebit(de 1000 de ori mai bun ca al cainilor, crede-ma, ca eu am si 2 caini) in ceea ce priveste intoarcerea in locuri cunoscute. E ceva nativ, pisi a ta va sti mereu ca in apartamentul tau va gasi mereu adapost, si cand va simti nevoia se va intoarce. Da-i timp sa se acomodeze(poate dura cateva saptamani)! Succes si don't worry!

1 răspuns:
| Danyellaaa a răspuns:

Nu vreau sa te intristez dar... la 8 luni este f mica si putin probabil sa mai gaseasca drumul inapoi, mai ales ca nu ai mai lasat-o afara pana atunci.