| RaresXD24 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un set de pinoane pentru bicicleta si nu stiu unde sa gasesc seria pinioanelor vechi, va rog sa ma ajutati! Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie doar numarul de pinioane din grup (nici macar dintii nu trebuie) daca ai bicicleta cu schimbator. Daca este cu un singur pinion (fara schimbator) trebuie sa stii ce vrei. Daca vrei viteza pui un pinion cu dinti putini (6-7). Daca vrei sa mergi usor dar fara viteza iei un pinion mare (22-23). Iti recomand Shimano, japoneze. Eu am pus in loc de cel cu 7 pinioane un grup cu 8 pinioane si in loc de grupul cu doua foi de angrenaj un grup cu 3 foi de angrenaj si merge bine.
Citeste si aici: http://www.dirtbike.ro/......-pinioane/

| RaresXD24 explică (pentru Salontanul):

Ok, multumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru RaresXD24):

Multumesc si eu!

3 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Nu -ti trebuie nici o serie aici ie vorba de numarul de dinti.