| Scarlat_Seby_1999 a întrebat:

Vreau sa imi iau o pereche de perus si nu stiu cum sa procedez sa ma imprietenesc cu ei si am citit un documentar si zice ca ii trebuie cusca mare. zice ca ii trebuie o mica baie. zice ca ii trebuie nisip
. Zice ca ii trebuie cuib pentru inmultire ...etc.e adevarat? P.S. exista ceva in Curtea de Arges unde vinde? Papagali?

5 răspunsuri:
| Meow230 a răspuns:

Ca sa te imprietenesti cu ei, trebuie sa le dai de mancare. Le trebuie loc pentru apa, 2 locuri pentru mancare, un cerc pentru joaca agatat de tavanul coliviei, un os de sepie (probabil ti-l da cu cusca) si un cuib(optional). In Curtea de Arges cauta la Petshop sau intreaba la veterinar

| Scarlat_Seby_1999 explică (pentru Meow230):

Nu exista petshop

| Meow230 a răspuns (pentru Scarlat_Seby_1999):

Nici la mall?

| Scarlat_Seby_1999 explică (pentru Meow230):

Nu avem mallhappy

| Meow230 a răspuns (pentru Scarlat_Seby_1999):

Nu mall propriu-zis, dar sunt magazine mari. Daca nu vrei macar sa incerci, ti-am zis. Intreaba la veterinar sau daca ai drum la Pitesti ca sa cumperi de la Mall laughing