| iepuras_2362 a întrebat:

deci am doi papagali si vreau sa stiu daca la papagali se face baie.

Răspuns Câştigător
| ioana_7606 a răspuns:

Buna, eu una nu prea cred ca le poti face tu baiewinking dar vara ca accessoriu cand e cald ia-le o cadita si se spala ei singuri laughing mai bine zis se joaca.
Sa-ti traiasca:X

9 răspunsuri:
| rZv995 a răspuns:

Eu am un papagal si nu i am facut baie de cand l am luat nu cred ca este nevoie sa ii faci baie pantru ca nu are unde sa se murdareasca!

| RaZ4Ing a răspuns:

Nu. ei isi fac baie singuri. au unele substante in plisc cu care se curata ei. nu e indicat sa-i faci baie. s`ar putea sa-l afecteze. Parerea Mea BFT!

| Virkno a răspuns:

De obicei isi fac baie singuri. Poti sa le faci, dar drebe sa fii atent/a.

| ElenaRy a răspuns:

Da se face, doar daca e cald big grinfunda? mie imi place s afac baitza la papagal da in nici un caz cu sapun.

| lluisa21 a răspuns:

Pai din cate stiu eu, daca le pui undeva un castron cu apa si ii inveti ca acolo trebuie sa se spele o fac singuri. nu cred ca te vor lasa ei sa ii speli tu.

| ovidiu96 a răspuns:

Niciodata nu se face baie la papagali se curata ei singuri FUNDA pls :X:X:X

| DoarEuSiRestul a răspuns:

Pentru ca daca sunt doi se spala sigur unul pe altul cu apa

| robertaaax a răspuns:

I-am facut baie papagalului meu o singura data, si atunci a racit si m-am chinuit mult cu el. De atunci se baga sub jetul de la dus ( bineinteles, nu unul foarte puternic ) si se joaca acolo cat timp ii spal colivia. Daca vrei totusi sa il speli, asigura-te ca nu sta in curent ( nu il da pe balcon, etc ). Oricum, te asigur ca nu va mirosi a transpiratie! happy