| George_8501 a întrebat:

Salut vreau sa imi iau un caine dar mama nu ma lasa sa il tin in casa deoarece face caca si pisu dar ma puteti ajuta sa imi spuneti cum sa fac cainele sa nu faca in casa si sa faca doar afara?

2 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Daca-l iei de mic trebuie sa-l obisnuiesti cu iesitu afara sa iesi cu el mai mult si usor usor se va invata afara... daca il scoti si tu mai des desigur happy

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Cainele trebuie invatat de mic sa isi faca nevoile afara, dupa ce termina schema de vaccinuri. Cand e mic, trebuie sa il scoti afara de 5-6 ori (cel putin).
Trebuie sa va ganditi inainte sa cumparati/adoptati un catel...deoarece il iei pentru toata viata, nu pentru o saptamana - o luna.