| Alverto a întrebat:

Salut, vreau sa încep sa produc muzică pentru recalme și evident să iau bani pe ele, întrebarea este: Pe cine contactez? Ce trebuie să fac mai departe? ETC? Vreau doar răspunsuri de la cei care știu despre ce vorbesc

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ce inseamna sa produci muzica? Sa compui? Sa sponsorizezi?
Ai vreo treaba cu muzica? Canti la vreun instrument?

| Alverto explică (pentru Ineys):

laughing Să compun-chiar dacă e un termen de domeniul trecutului, da

| Ineys a răspuns (pentru Alverto):

Pai nu e un termen de domeniul trecutului. Si in ziua de azi se compune muzica la fel. Tot note muzicale sunt, tot aceleasi principii respecta, ritm, masura, melodie, armonie, etc.
Singura diferenta e ca in trecut se compuneau piese cu 1000 de note, acum se compun melodii cu 20-30 de note, multe tobe+bass. Dar chiar si asa nu-i destul de simplu. In primul rand trebuie sa stii sa canti la un instrument si teorie muzicala.

| Alverto explică (pentru Ineys):

laughing bro eu nu fac melodii folk sau populare pentru a cânta la un instrument, eu produc sau preiau beatu' | Versurile și gata (și bine-înțeles că nu e atât de simplu pe cât pare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti imbunatatii si calitatea sunetului? de ex mastering? Unde putem vorbi? (am nevoie de ceva la fel ca tine)

| Alverto explică (pentru anonim_4396):

Frate vorbim mâine, fiindcă acum sunt obosit și nu gândesc chiar ok