| BUJOR a întrebat:

Am si eu o intrebare.Mama mea si cu mine ne dorim tare mult un catel dar tata nu e de acord. Zice ca e prea scump si ca face mizerie. spuneti-mi cum sa-l conving sa-mi ia un caine mai ieftin din punct de vedere bancar? Dau fundita pentru raaspunsurile mai eficiente.(raspundeti rapid)

8 răspunsuri:
| cățelușa56 a răspuns:

Scump?!? Bietii puiuti de pe strada...Nimeni nu se gandeste sa ii ia acasa asa cum am facut eu si Mizerie?!? Pai nevoile cainelui fac bine la pamant

| Karinakari99 a răspuns:

Nu trebuie sa cumperi neaparat. Daca ai prieteni cu catei, roaga sa-ti dea si tie unul.

| BloodPrison a răspuns:

Pai cel mai ieftin caine crec ca e in jur de 2 milioane 2.5, daca vrei unul de rasa ...de obicei cele mai ieftine rase de catei unt bishon (depinde cum gasesti si unde) si pechinez. spune-i tatalui tau ca vei avea grija de el, ca o sa te ocupi si din aceasea si nu inceta sai amintesti de cel putin 30 de ori pe zi, te asigur ca functioneazatongue am incercat cu mama...ea zicea ca nu o sa-mi ia caine niciodata si tot asa i-am cantat in vacanta de vara ca vreau un caine (eu fiind si singura la parinti) si in cele din urma a cedat si s-a dus chiar pana in ramnicu valcea dupa caine, eu locuind in HDlaughing

| TheCritic a răspuns:

De ce trebuie sa il cumperi! Sunt foarte mmulte persoane care au caini de rasa si ii doneaza pentru ca nu au posibilitatea de a-i creste.Crede-ma ca si tata era la fel ca al tau insa cum mama a adus un catel s-a indragostit de el si apoi a mai cumparat unul...acum avem 4. Succes.Un caine va face atmosfera mai placuta in casa

| spyke321 a răspuns:

126 lei costa un Chiuhauha. Te asigur ca e o rasa foarte jucausa si cea mai mica din lume. Dar daca vrei unul frumos frumos un pomeranian este foarte bun. Dar pomeranianul am auzic ca, costa in jur de 1000-2000 Euro. Sau na vezi si tu. Sunt diferite rase de caini foarte ieftine. Cum ar fi Pechinezul. Acuma depinde ce fel de rasa vrei. Si cu tatal tau ar fi bine sa vorbest cu el intre 4 ochi. Sa ii areti poze cu catelul pe care vrei sa il cumperi, sa te interesezi de el. Intereseaza-te de istoria catelului tatilor le place copiilor care stiu istorie stiu din propria experienta. si eu pe tatal meu l-am convins asa. Sper ca team fost de ajutor

| trixie13 a răspuns:

Buna! Eu zic sa ii promiti ca o sa ai grija de el si ca nu o sa'l lasi sa faca mizerie.Incearca sa'i spui ca si el a fost copil si a avut vise care poate nu i s'au indeplinit dar ca acum nu vrei sa se repete "istoria" de cand era el mic.Si caini mai ieftini hmm,daca nu esti asa pretentioasa sa vrei de o rasa anume poti sa te duci cu parinti tai la un adapost de caini, acolo vei gasi caini mici, mari mijlocii si cum vrei tu. Sper sa faci o alegere inteleapta. FUNDApuppy dog eyespuppy dog eyes?♥
Semnat trix:♥

| Helioot a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie... Tata imi scoate ochii cand nu fac ceva sau las mizerie si zice : Vezi, cum poti avea grija de un caine? ...Greu cu tatii! Nu cred ca o sa reusesti, iar daca stai la BLOC e absolut imposibil, tatal tau are dreptate, cu banii nu iti fa griji zii a cumper\i tu unul si daca stai la casa roaga-l mumos si zii sa construiti impreuna o casuta din lemn daca nu il primeste in casa

| marculescumihai a răspuns:

Poti sa iei un caine de la un pieten care (de exemplu) are pui si oricum niciodata nu o sa-si doreasca sa-i tina pe toti.Astfel scapi de problema banilor. Dupa scoti si u in evidenta avntajele...(etc.) sau in final poti sa iei un caine de pe strada.NU te costa nimic, si faci si altora un bine