| deni a întrebat:

Sunt pe cale sa primesc un catel imi puteti da niste informati utile despre cum sal ingrijesc pls

Răspuns Câştigător
| manoka a răspuns:

Buna sai faci rost de un loc al lui, unde sa doarma sau sa se retraga cand simte el, sa aiba castron separat pentru mancare si apa, si pana e mic nisip unde sa-si faca nevoia cand e urgenta, dar cat se poate de des sal duci afara ca sa se obisnueasca acolo, altfel va mirosi casa, sa aiba un obiect al lui pentru momente cand esti necesar so las singur, si sai daruiesti multa afectiune si iubire pana e mic, cum creste ori cumperei carte ori iei afar din biblioteca ca lucrurile obligatori sa le poti invata, un sfta bun nu te ia dupa alti... te pup si ma bucur pentru tine.

4 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Pai depinde ce rasa este dar ca orice caine are nevoie de un loc al lui trebuie iubit si ingrijit, trebui sa fie plimbat periodic(1 pe zi). restul vine de la sine. P. S. vaccinurile trebuie facute la timp

| sigmanet a răspuns:

Pe internet se gasesc foarte multe informatii cu privire la ingrijirea unui caine. Link-ul de mai jos cred ca te poate ajuta. Gasesti informatii de la profesionisti.
http://www.google.com/......tp?/search

| elinea a răspuns:

Nu ai spus nimic de varsta catelului, dar in primul rand ar trebui sa mergi cu el la veterinar pentru consultatie, vaccin si carnet de sanatate, apoi sa i pregatesti un locusur al lui, un cosulet ceva, nu e bine sa l inveti ca toata casa sa fie a lui, mai tarziu iti va fi greu.despre mancare vei vedea sing ce i place sa manance, si multa dragoste sa i oferi. sa fii fericita cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denisa, sa stii ca si eu sunt pe cale sa primesc un catel si nu stiu nimic.