| anonim_4396 a întrebat:

Peste o săptămână îmi iau un cățel și vreau sa-l îngrijesc cat mai bine.
Menționez ca stau la casa. Cele mai bune și multe sugestii primesc funda

Răspuns Câştigător
| AlinaMova a răspuns:

Daca stai la casa, un caine va fi fericit.Iti pot da cateva ponturi:
In primul rand, daca stai la casa, acel catel are loc mult pentru a se juca si a descoperi lucruri noi.Pe de alta parte, iti va fi tie mai usor, pentru ca nu trebuie sa stai cu frica atunci cand esti plecata ca iti va roade tot din casa. Daca vrei sa-l ingrijesti bine, il poti tine in casa seara, sa-i faci baie o data la 2 luni(neaparat cu sampon pentru caini), sa-l pieptani cand ai timp si, daca vrei, poti sa-l plimbi si prin oras(nu este stict necesar, pentru ca ai casa)

Sper ca te-am ajutat. Fundita?

2 răspunsuri:
| Andreeauta a răspuns:

Mulțumesc de sfaturi dar din păcate cainele care am vrut sa.l iau a dispărut