| 123456ano a întrebat:

Tata azi a cumparat de la niste prieteni de familie un ciobanesc belgian malinois. Vreau sa il cresc dar am citit pe internet ca poate avea probleme cu agresivitatea la varste mai mari. Catelul este in varsta de 4 luni acum. Ce sfaturi imi dati pentru a nu avea probleme? desi vreau sa apare curtea nu as vrea sa am probleme cu el cand ies pe strada sau cand intra rude in curte. Sa il scot cat mai mult la plimbare in locuri publice de la varsta asta?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu e asa de simplu. Poti sa iti faci o idee de aici:
http://calivitavelcu.ro/agresivitatea-canina.html

| mariaairam a răspuns:

Daca tatal tau a cumparat catelul probabil te va ajuta si sa il cresti mai ales cand va creste mare ii va acorda o atentie deosebita ca tu sa fii in siguranta. e bine sa il scoti la plimbare in parc sa se obisnuiasca si cu tine si cu oamenii