| tonicaboss18 a întrebat:

Un prieten vrea sa-mi dea un hamster care e mascul mic, alb si are vreo 2 ani. Imi puteti spune va rog ce trebuie sa ii fac gen sa il ingrijesc, sal hranesc si cat timp mai are de trait si mai multe informații va rog

Răspuns Câştigător
| AdrianAntoine a răspuns:

Hamsterii trăiesc puțin (în medie de 4 ani). Mare îngrijire nu-i trebuie, ai grijă să aibă mereu ce mânca și ce bea, pune-i o jucărie două în cușcă (clasica rotiță pentru alergat), curăță-i în mod regulat cușca, oferă-i atenție și dacă îl scoți prin casă ai mare grijă să nu fugă. Ca mâncare poți găsi pachete speciale pentru hamsteri la magazinele specifice. În cușcă trebuie să le pui un strat destul de înalt de rumeguș pentru că le place să sape. Cam atât ar fi. Baftă!

| tonicaboss18 explică (pentru AdrianAntoine):

Mersi,dar stii cumva cat de mult costa 1kg sa zic de rumegus?

| AdrianAntoine a răspuns (pentru tonicaboss18):

Unul de 3kg e aproximativ 33 de lei la animax, nu știu dacă găsești și la 1kg, dar dacă găsești sigur nu depășește 15 lei.