| stefansevastre a întrebat:

Unde gasesc nitrat de potasiu?

8 răspunsuri:
| ProjectJackpot a răspuns:

La mine sub pat, chiar langa mina de teren pe care am gasit-o in Afganistan. Te intereseaza si ceva nuclear?

| 54ndy a răspuns:

Nu ştiu dacă chestia asta te poate ajuta.http://hacking.3xforum.ro/post/466/1/Explozibil/

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Stiu eu pentru ce vrei, vrei pentru fumigene.Cred ca se gaseste la florarie

| tvictory68 a răspuns:

De la farmacie sau de la laboratorul de chimie

| OzVrajitorul a răspuns:

Nu ai sa gasesti asa ceva de vanzare cel putin nu ai sa poti cumpara tu. nitrat-ul de potasiu se foloseste la explozibil cel putin asa stiu dar sunt sigur ca stii deja asta. asta il cumperi cum cumperi unele medicamente cu reteta.

| stefansevastre explică:

Da, fumigena vreau sa fac.
@mmorpglover cum sa gasesti la florarie?
am sa ma mai interesez poate fac rost

| firstmentor a răspuns:

Domnilor, nitratul de potasiu (KNO3) care de exemplu se poate folosi pentru. saramura, se poate procura din farmaciile de ungaria (3200 FT/Kg), sau prin www.alibaba.com de la furnizori din china, rusia, dar si din eu, cum ar fi bulgaria sau Germania. mai exact: http://www.dillnuss.com/....../index.php cu 11.90 eur/kg. cel mai ieftin e din china, dar comanda minima e undeva la 50T