| ygrec25 a întrebat:

Vara asta vreau sa ma apuc sa colectionez ceva, dar nu stiu ce...imi dati va rog niste idei?

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu am colectionat servetele colorate(cu modele) pana acum cativa ani, aveam 800 si ceva de exemplare diferite, inca le am dar nu mai strang cu asa mare pasiune. Cand eram mai mica colectionam pietricele, gaseam la mare pietricele colorate, chair si scoici, aveam multe.
Am avut o perioada in care colecionam pixuri, chiar daca nu scriau, aveam 100 si ceva de pixuri, pana mi le-a aruncat mama.
Fii creativ/a. Poti colectiona orice, de la lucruri care le gasesti si pe strada, precum pietre, pana la animale impaiate. Bafta!

| Betty_9264 a răspuns:

Ambalaje de la dulciuri laughing

| mixxjim a răspuns:

Nasturi, de preferinta gasiti pe jos big grin pe care apoi poti sa-i aranjezi dupa culoare, dupa marime, dupa materialul din care sunt facuti, si evident ca fiecare nasture trebuie sa aiba povestea lui. plus ca la o adica, in caz de nevoie, pot fi si utili, adica sa-ti completezi vreunu la camasa sau la vreo izmana laughing altceva mai ieftin (ca gratis) si mai la indemina nu-mi vine acum in minte. sau servetele (din cele cu modele, evident), sau cutii de chibrituri, sau poti colectiona fluturasi publicitai, impartiti pe strada, prin magazine sau gasiti in usa laughing hai spor la colectionat!

| ligiligi a răspuns:

Buna! poti colectiona servetele colorate,timbre, bile, scoici, poze, puzzle, sidiuri {cu muzica, jocuri etc...}cam atat stiu. Fundabig grin?

| NuConteazaNumeleee a răspuns (pentru ligiligi):

Sidiurirolling on the floor))))))))))))))

| AndraBlue14 a răspuns (pentru NuConteazaNumeleee):

Cheite de doze.
Servetele.
Capace de sticla.
Timbre.
Cartele telefonice.
Poze.
Abtibilduri de la anumite ..chestii laughing.
Rezerve goale de stilourolling on the floor(bilute)
Chibrite.
Obiecte de valoare. happy

Eu una am colectionat servetele, capace de sticla si cheite. Iar tata cartele telefonice. happy Fundoi? tongue

| ligiligi a răspuns:

Ma Gya93 te mananca cumva limbricii? eu macar am scris ceva ce se poate colectiona nu ca tine un rahat. Daca ai probleme du-te la doctor dragalaughing...Ce oameni mai pot exista si in lumea asta care atata stiu sa se lizeasca...

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Capace de sticla...etichete de pe sticle...inele de la dozelaughing

| Alexici a răspuns:

Scoici?laughing

| Elizabella a răspuns:

Cartele telefonice
Pixuri
Chei
Sticle
Lucruri în miniatură
Reviste
Fotografii
Flori
Cutii de chibrituri
Postere
Căni
Brelocuri

| rinurechinu a răspuns:

Servetele

Pietricele

Mingi din cauciuc

Scoici

Pixuri

Puzzle

Cd-uri

Cutii de chibrituri

Cheite de la diferite doze

Brelocurri

Postere

Timbre

Ambalaje

Fotografii

Nasturi

Reviste

Coperti

Desene

Benzi desenate

Funda?