| xSunandMoonx a întrebat:

Vreau sa imi iau un ciobanesc mioritic si nu pre stiu cum sa ma comport si ce sa ii fac ca sa fie fericit. Ma puteti ajuta?
fundita :X

Răspuns Câştigător
| YoCookieMonster a răspuns:

Tu trebuie sa-i oferi...iubire.Trebuie sa-i oferi siguranta necesara si sa ii transmiti printr-un gand ce simti pentru el fiindca va intelege.El este fericit in fiecare clipa petrecuta cu tine.Deci nu prea trebuie sa-i faci nimic.Bafta si sa-ti traiasca!

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Daca iubesti acest tip de caine, iti recomand sa nu il cumperi daca o sa-l ti in casa. daca lasi cainele sa adune oi atuncea o sa fie cainele fericit.

| 1onut a răspuns:

Poate vine gata fericit laughing

| whiplasher a răspuns:

Am si eu caine, nu e mioritic...da tot ciobanesc.Ideea e ca daca ai o viata mai complicata, uita.Au nevoie de o al naibii ingrijire. Cand o sa vezi ca face in casa in primele luni[daca il tii in casa], o sa-ti piara chefu. Are nevoie de foarte multa mancare, timp, si afectiune. Mai mult...nu stiu ce sa zic :). http://google.com :))