| quake a întrebat:

Ziceti-mi un caine de paza si aparare care se intelege bine cu copii mici sa zicem 5 ani? dau fundita/

6 răspunsuri:
| manuelaaa a răspuns:

Buna quake!
Cainele pe care il cauti este Akita Inuwinking

| kittysweet a răspuns:

Iti poti lua un Golden Retriver, Labrador, Dog de Bordeaux! Sper ca te-am ajutat!

| DanaX a răspuns:

Eu am un Golden Retriever. Il poti dresa usor, e ascultator, e o rasa foarte buna pentru paza si de obicei cel mai bine se intelege cu, copii happy

| Mary12 a răspuns:

Ciobanesc Asiatic, Bullmastiff, Dog de Bordeaux, Cane Corso, Ciobanesc german, Golden Retriver, Rottweiler, Saint Bernard, Ciobanesc de Berna, Terra Nova si multe altele rase sunt caini foarte buni de paza. Catei de talie mica se inteleg bine cu copii mai mici, dar daca vrei un catel de paza care sa se inteleaga si cu copii eu te-as sfatui sa iti cumperi un labrador. Catei de rasa labrador sunt buni de paza dar sunt si devotati stapanului. Sper ca te-am ajutat. Te pup :X.

| Fundiツ a răspuns:

Buna eu am un ciobanesc caucazian.este mare intr-adevar. daca prietenul lui cel mai bun sunt eu.sunt cea mai mica din familie.dar toata ziua e dupa minelaughing)

| Darkness150 a răspuns:

Eu zic Golden Retriver,este jucaus, se intelege bine cu copii, este bun ca caine de paza si e foarte frumos. Si eu am unul si de cand il am nu o latrat la nici un copil.