| flower236 a întrebat:

Am incercat sa conectez tableta la laptop, insa acesta nu mi-o recunoaste. ce pot face?

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce tableta e? marca?
ce windows folosesti?
cand conectezi usb recunoaste macar ca ai conectat un dispozitiv?
in caz contrar incearca in alt usb.

| flower236 explică (pentru gelu1970):

E-boda supreme x80/ w 8
nu recunoaste, am incercat cu mai multe dar degeaba.

| gelu1970 a răspuns (pentru flower236):

Windows 8 ar trebui sa iti recunoasca faptul ca ai conectat un usb. apoi daca folosesti windows update, adica daca ai windows activat, dai sa actualizezi controlatorul tabletei.

| flower236 explică (pentru gelu1970):

As dorri niste detalii mai complexe, daca se poate.
BTW, am incercat si la alt laptop, si este aceeasi situatie. ( w7)

| gelu1970 a răspuns (pentru flower236):

Cand conectezi cablul in pc auzi sunetul specific conectarii usb sau absolut nimic? intreb deoarece spui ca ai incercat si in windows 7 si nimic. daca scoate acel sunet specific e o sansa. daca nu posibil sa ai un cablu defect, sau mufa mini usb de la tableta sa fie defecta. mai am 15 minute. daca vrei instaleaza team viewer si incerc sa vad daca e tableta sau windows cel ce nu o recunoaste.

| flower236 explică (pentru gelu1970):

Nu se aude nimic. mufa de la tableta nu este defecta doarece se incarca.

| gelu1970 a răspuns (pentru flower236):

Ok incearca sa iei de la cineva un cablu similar ca sa descartezi faptul ca ai un cablu de date defect.

| flower236 explică (pentru gelu1970):

Am spus mai sus ca am incercat cu mai multe si degeaba. in loc sa se conecteze se incarca.

| gelu1970 a răspuns (pentru flower236):

Am inteles. cand conectezi tableta la pc pe ecranul tabletei trebuie sa iti apara un meniu in care te intreaba ce functie vrei sa faca, iar tu trebuie sa alegi ceea ce preferi. altfel nu se va conecta. in plus, daca nu iti apare direct acel meniu, trebuie sa fie in meniul desplegabil in partea de sus sau de jos a ecranului tabletei.

| flower236 explică (pentru gelu1970):

Nu imi apare. am intrat la setari, am incercat cu mod depanare pornit, si oprit degeaba. si cand dau la aplicatia de depanare imi apare "niciuna"

| gelu1970 a răspuns (pentru flower236):

Tu ai o tableta careia i s-a facut root? in acest caz nu ai ce face. daca tableta are androidul fabricantului fa un reset insa inainte salveaza datele ce nu vrei sa pierzi.