| r0jeer2k a întrebat:

Am luat o amenda de circulatie in Cj. Problema e ca masina era a lui varamea ( alt judet), pot sa o platesc la mine in judet ( tot un alt judet)? daca da, unde? Multumesc!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti plati amenda la domiciliul tau.
Amenda o poti plati la trezorerie, compartimentul de impozite si taxe de la primarie, CEC Bank sau posta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu masina a luat amenda. Tu ai luat amenda. O poti plati oriunde dar ca sa nu ai surprize pastreaza 2 3 ani chitanța

| r0jeer2k explică (pentru suntserios):

Multumesc! Imi poti spune unde mai exact? La primarie la anaf sau...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru r0jeer2k):

La poștă se plătesc amenzile

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru r0jeer2k):

Vezi sa ai bani cash la tine ca la poșta nu se poate plătii cu cardul, mergi azi sa o plătesti, deoarece fiind sfîrsit de an sunt cozi.

| suntserios a răspuns (pentru r0jeer2k):

De obicei la sectiile financiare de la primarii