| waXonwaXoff a întrebat:

Am o pisicia si am o problema cu ea.ii tot cade parul(blana).Ce pot sa fac ca sa nu ii mai cada?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu ceri părerea medicului veterinar?
Pa, pa.

| waXonwaXoff explică (pentru Legiuitoarea):

Ok.Este vreun medic veterinar pe site? Sa-i cer parerea?
Si daca nu vrea sa mi-o dea? ce ma fac?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Mergi cu pisicuța la cabinet veterinar, să nu aibă vreo boală de piele.
Pa, pa.

| CarmenElenaa a răspuns:

Nu poti face nimic, mai ales daca are mult par. happy crede.ma am incercat orice se poate cu motanul meu si parca din ce in ce mai rau e, zic sa o lasi asa big grin daca te.am ajutata, funda?happy

| Lia96 a răspuns:

Tuturor pisicilor le cade parul, ca si oamenilor si tuturor animalelor cu blana. Daca ii cade in exces o duci la un veterinar sau macar mergi cu ea la o farmacie veterinara, s-ar putea sa-i dea niste injectii sau niste pastile de pus in mancare.
Ar fi de preferat sa ii faci niste analize sa vezi ce are.

| ssiimmoonnaa a răspuns:

Cu aceeasi problema m-am confruntat si eu.insa am fost la vet, i-am explicat problema si mi-a dat niste vitamine care nu sunt scumpe deloc si pe care pisi le adora; pe langa faptul ca au redus caderea parului, i-au facut blanita lucioasa. apoi, avem un ritual la doi-trei zile:periat temeinic, sters blanita cu servetele speciale si recompensa cu un batonel sticks.inainte sa o castrez lasa par prin casa numai smocuri smocuri...deci,ca o recapitulare: castrat (care oricum trebuie), periat si vitamine...toate la un loc au REDUS caderea parului, insa nu definitiv, profilul pisicii de casa asta fiind : sa produca paguba si par, cum imi place sa-i si spun pisicii mele!