| Traista_Stepan_1999 a întrebat:

Aveti vreun prieten care face parte din organizatia top secreta iluminati

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Pai si crezi ca ti-ar spune tie daca e "top secreta"?

3 răspunsuri:
| tacitacitaci a răspuns:

Nu exista Illuminati.
(Da, m-am interesat mai multi ani, in care am crezut ca exista.)

| Traista_Stepan_1999 explică (pentru tacitacitaci):

Cum poti sa crezi ca nu exista iluminati adica ei unt peste tot, traim intr-o societate manipulata de ei caiuta " september 11th 1991".

| tacitacitaci a răspuns (pentru Traista_Stepan_1999):

Exact, sunt peste tot. Asta e si raspunsul la intrebarea ta.

Daca nu te-ai prins la ce ma refer si banuiesc ca nu, hai sa-ti explic.
O luam cu inceputul.
Daca aceasta organizatie "secreta" este formata din oameni puternici, atunci de ce se scapa informatii. Daca ei controleaza totul, atunci pot sterge orice informatie scapata de pe internet, dar nu o fac. In timp ce tu si multi altii isi indreapta atentia spre "capcana" numita Illuminati se despart putin cate putin de adevar.
Te fac sa crezi ca adevarul este conspiratia pe care tu o citesti, cand adevarul este ceva mult mai sinistru de atat. Informatiile sunt scoase si le sunt facute publicitate.
Trebuie sa fi putin atent si sa vezi asta. Ceva recent ar fi criza cu Ebola. Pe Facebook in perioada respectiva au aparut link-uri care te duceau pe diferite site-uri unde ti se spunea ca acea criza este o minciuna, facuta intentionat de americani, bla, bla.

Parerea mea este ca aceste stiri se creeaza cu scopul de a ascunde lucruri mult mai sinistre ce se intampla chiar in fata ochilor nostri, dar carora nu le dam atentie. De aceea, raman cu opinia mea, Illuminati nu exista, cel putin asa cum se crede. Sunt destepti. Lasa informatiile sa scape pentru a se juca, sa rada.
De aceea cand aud sa se vorbeasca despre acest subiect, imi exprim opinia vag. Subiectul este unul amuzant. Ma face si pe mine sa rad, mai ales cand sunt oameni carora le poti arata adevarul de 10 ori si tot nu o sa-l creada.

Cum este o teorie la care am ajuns, as vrea sa gasesc mai multe puncte de vedere diferite, sa-mi dovedeasca contrariul. O sa recunosc ca am gresit, e ceva normal ca oamenii sa greseasca.

Bafta!