| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema:mi-am luat un PC nou si nu stiu ce sa fac.Nu se deschide imaginea si nu-mi gasesc explicatia.As zice ca monitorul e de vina, dar e cumparat acum 2-3 ani,isi face totusi intrarea, dar apoi cand intra in BIOS dispare imaginea.Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PC-ul are windows sau nu? Daca intra in bios inseaman ca vezi pe ecran deci nu e monitorul de vine.Cheama oe cineva sa iti bage windows-ul.

| Fatayou a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am luat fara windows.Imi arata cum se deschide(adica arata firma PC-ului) si aopi pentru o secunda se vede ceva in BIOS, si apoi dispare. Ultima data cand am folosit monitorul mergea, dar unitatea nici macar nu are buton verde, oare de la asta sa fie?

| anonim_4396 explică (pentru Fatayou):

Daca nu are windows in pc, nu are ce rula.