| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema:mi-am luat un PC nou si nu stiu ce sa fac.Nu se deschide imaginea si nu-mi gasesc explicatia.As zice ca monitorul e de vina, dar e cumparat acum 2-3 ani,isi face totusi intrarea, dar apoi cand intra in BIOS dispare imaginea.Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PC-ul are windows sau nu? Daca intra in bios inseaman ca vezi pe ecran deci nu e monitorul de vine.Cheama oe cineva sa iti bage windows-ul.

| Fatayou a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am luat fara windows.Imi arata cum se deschide(adica arata firma PC-ului) si aopi pentru o secunda se vede ceva in BIOS, si apoi dispare. Ultima data cand am folosit monitorul mergea, dar unitatea nici macar nu are buton verde, oare de la asta sa fie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Fatayou):

Daca nu are windows in pc, nu are ce rula.