| Justmeivy a întrebat:

Aș vrea sa aflu informatii despre examenul Cambridge. Vreau sa stiu la ce imi foloseste si ce ar trebui sa invat pentru el. Am auzit ca acest examen este folositor doar pentru pesoanele care vor sa mearga la facultati in strainatate. Asa este?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Un cambridge da bine in absolut orice Cv, nu e nevoie sa mergi in alta tara la facultate. IAr pentru facultatile din strainatate e preferat ielts
Iti echivaleaza competentele la bac in primul rand si apoi posibil si multe examene de engleza

| Justmeivy explică (pentru Adry05):

Multumesc!

| NoahKaan a răspuns (pentru Justmeivy):

Cu placere

4 răspunsuri:
| NoahKaan a răspuns:

Tu vrei acolo dar scrii "AȘI". Corect e "AȘ"...

| Justmeivy explică (pentru NoahKaan):

Nu ti-am cerut parerea in legatura cu asta