| Eusuntaici a întrebat:

Azi dimineata m-am hotarat sa-mi sterg unitatea de praf, toate bune si frumoase...am sters-o asa cum am mai facut de mai multe ori,iar cand sa aprind unitatea,am observat ca nu-mi merge monitorul, adica ramane negru.Am verificat toate cablurile si sunt la locul lor.Mentionez ca nu am mai deschis pc-ul de vreo 3-4 zile. Aveti vreo idee ce pot face sau de la ce poate fi? Multumesc frumos!

11 răspunsuri:
| TaviComplicat a răspuns:

Mai asigurate de cabluri.
Împinge-le cu mana mai bine.

| stlucian a răspuns:

Butonul de la monitor (power) inainte de a porni PC-ul?

| Eusuntaici explică (pentru stlucian):

Este verde apoi galben.

| Eusuntaici explică (pentru stlucian):

Am uitat sa mentionez ca atunci cand deschidam unitatea se auzea un "tiut", dar acum nu se mai aude.

| stlucian a răspuns (pentru Eusuntaici):

Da e normal sa fie prima data verde si apoi galben(standby).
TOATE MUFELE SUNT asa cu am a mai spus un ante "vorbitorul" meu(apasate corect si prinse in suruburi) si apropo de"tiuit"ai un monitor CTR?(cu tub) sau un lcd?

| slayer09 a răspuns:

Scoate placa video, sufla in slotul ei sa nu aibe vreun praf prin slot, sterge si pini placii video cu o hartiuta dintr-o foaie A4, sau cu guma de sters. Fa aceeasi chestie si cu placutele RAM si sufla bine in sloturile placutelor RAM si infingele bine la loc.

| bula2014 a răspuns:

Ai miscat placa video in slot "rebag-o"

| Andrei_Kovacs_1993 a răspuns:

Scoate placa video daca ai sau ded e incorpurata puneti una.sau mai bine sterge sistem pc cu spirt doar foarte putin si sa nu aprizi pe moment apoi sterge cu cevava uscat si daca ai fen dai cu fenul prin el cu aier rece si sterge si rami si scoate-i bateria

| costelus323 a răspuns:

Esti tu sigur ca ai pus cablul "Albastru" unde trebuie? Curata mai bine placa video, alta problema nu trebuie sa fie :\

| Eusuntaici explică:

Multumesc frumos! L-am rezolvat..nu stiu cum, dar l-am rezolvat.

| stlucian a răspuns (pentru Eusuntaici):

CONTACTE inperfecte thumbs up