| Al3xbC a întrebat:

Buna dimineata TPU! dau FUNDA CELUI MAI BUN SI ARGUMENTATIV RASPUNS
1.Ce parere aveti de presa din Romania?
2.Va uitati la posturile de stiri?(daca da, la care?)
3.Cititi ziare?
4.Cat de mult va influenteaza presa?
5.Mai ascultati posturi de radio?

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

1.se bazeaza mai mult pe scandaluri neinteresante, la fel ca presa din toata lumea.nu putem vorbi de profesionalism.
2.ma uit la observator daca sunt acasa
3.Da,libertatea din cand in cand. Unele stiri chiar sunt interesante.Este un ziar bun daca faci abstractie de faptul ca 80% din el are ca subiect principal scandaluri mondene si imagini cu femei imbracate sexy...reclame la diverse produse.toate sunt la fel
4.In nici un fel, pe mine.In schimb ma face sa-mi pun semne de intrebare. Unul mai necopt la minte imediat pica in plasa lor.
5.da,in masina, uneori, Europa Fm

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Hmm...cred ca este mult spus presa.
DE CE? pentru ca in ziua de azi sunt rari jurnalisti care stiu sa faca presa cu adevarat si au acel profesionalism cu adevarat.
Asta aceasta meserie se practica din interes si in cautare de can can si promovarea non valorilor!
Da, ma uit la stiri tvr1/pro tv si digi24
Da, doar on line..libertatea si clik, dar nu mereu
Nu ma influenteaza pentru ca una se da la stire/tv si alta este realitatea.
Da, ascult kiss fm si radio zu
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. lipsa totala de profesionalism
2. destul de rar. prefer realitatea si protv ul.
3. doar cele locale
4. nu ma influenteaza
5. da, in masina, Europa Fm

| iSwag a răspuns:

1) O porcarie. Dar daca asta se cere...

2) RealitateaTv (uneori RomaniaTV ca sa vad cati copii a mancat Iohannis azi)

3) Nu. Uneori mai citesc cate unul local ca sa vad cum zice cate un primar ca vrea sa construiasca coloseum in Coţohârla. Dar vai, are nevoie de inca un mandat.

4) Odata am uitat sa-mi tai o unghie, eram prea captivat de cum se cearta Gutza cu Narcisa.

5) Sunt nevoit sa ascult in masina.